Ndërlidhjet

Bruksel: Kosovë – Serbi, bisedime të ndara me Kuperin


Delegacionet e Kosovës dhe të Serbisë, sonte në Bruksel, kanë diskutuar ndaras me përfaqësuesin e Bashkimit Evropian, Robert Kuper.

Raportohet se në këto takime të ndara është biseduar për zhvillimet e sotme në pjesën veriore të Kosovës.

Temat e parapara për sot, në dialogun teknik ndërmjet dy vendeve, janë shtyrë për nesër, kanë thënë zyrtarë të BE-së në Bruksel.
XS
SM
MD
LG