Ndërlidhjet

Klinton: Shqyrtohet nëse Hakani është rrjet terrorist


Sekretarja e shtetit, Hillari Klinton, thotë se qeveria e Shteteve të Bashkuara tash po e bën shqyrtimin “final” nëse zyrtarisht rrjeti Hakani, me seli në Pakistan, do të përfshihet në listën e terrorit.

Ky grup është fajësuar për sulmet vdekjeprurëse kundër Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj në Afganistan.

Zonja Klinton tha në Uashington se qeveria amerikane tashmë formalisht i ka cilësuar liderët kryesorë të këtij rrjeti si terroristë.
XS
SM
MD
LG