Ndërlidhjet

Beogradi i kërkon OKB-së të hetojë incidentet në Jarinë


Qeveria e Serbisë ka kërkuar nga Kombet e Bashkuara që uregjntisht të hetojnë incidentet në Jarinë.

“Qeveria ka kërkuar që misionet e EULEX-it dhe të KFOR-it të veprojnë neutrale ndaj statusit të Kosovës”, ka thënë shefi i kabinetit serb për marrëdhënie me mediat, Millivoje Mihajlloviq.

Ai ka thënë se Qeveria e Serbisë mbetet e angazhuar për dialog.
XS
SM
MD
LG