Ndërlidhjet

Jemen: Predikuesi i lidhur me al-Kaidën është vrarë


Forcat e Jemenit e kanë vrarë personin Anvar al-Avlaki, një predikues radikal mysliman, i lindur në SHBA dhe i lidhur me krahun e al-Kaidës në Jemen.

Ministria e mbrojtjes e Jemenit ka njofutar sot se al-Avlaki ishte vrarë së bashku me disa nga shokët e tij.

Ai ishte i implikuar në përpjekjen e dështuar për sulm me bombë në një aeroplan amerikan në vitin 2009.
XS
SM
MD
LG