Ndërlidhjet

Bruksel: NATO diskuton për Libinë, Afganistanin dhe Kosovën


Në mbledhjen e nesërme të ministrave të mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s, pritet që në fokus do të jetë fushata ajrore e aleancës në Libi dhe trajnimi i forcave të sigurisë në Afganistan, për një rol më të madh në luftën në vendin e tyre.

Çështje tjetër që do të diskutohet në takimin dyditësh të NATO-s në Bruksel, është edhe situata në Kosovë, ku ka pasur tensione në pjesën veriore, raporton AP.
XS
SM
MD
LG