Ndërlidhjet

Greqi: Policia përleshet me protestuesit


Policia speciale greke ka hedhur gaz lotsjellës kundër të rinjëve që gjuanin me gurë, derisa mijëra njerëz merrnin pjesë në grevën kombëtare kundër masave të kursimit të imponuara nga qeveria, me qëllim që ta evitoj dështimin financiar.

Policia tha se afro 20 mijë demonstrues marshuan sot nëpër Athinë.

Nuk punaun zyrat qeveritare dhe shërbimet publike, ndërsa transporti publik ishte shkatërruar dhe fluturimet ishin anuluar.
XS
SM
MD
LG