Ndërlidhjet

Sulmohet faqja e internetit e EULEX-it


Një zëdhënës i misionit të EULEX-it në Kosovë, tha se një grup hakerësh kanë hyrë dhunshëm në faqen e tij zyrtare të internetit dhe kanë ndërruar përmbajtjen e saj me një mesazh, duke vënë edhe një flamur serb.

Blerim Krasniqi, zëdhënës i EULEX-it, citohet nga agjencia e lajmeve AP, të ketë thënë se mesazhi pretendonte se ky mision po i favorizon shqiptarët.
XS
SM
MD
LG