Ndërlidhjet

Kryetari i Asamblesë Nacionale të Kuvajtit vizitë në Prishtinë


Me ftesë të Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, në Prishtinë po qëndron, Jasem Muhamed al-Kharafi, Kryetar i Asamblesë Nacionale të Kuvajtit.

Kryeparlamentari kuvajtian, al-Kharafi, do të pritet në takime të veçanta nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe kryeministri Hashim Thaçi.

Siç ka njoftuar Zyra e z.Krasniqi, Al Kharafi do të largohet nga Kosova të hënën.
XS
SM
MD
LG