Ndërlidhjet

Japoni: Tërmet me intensitet 5.6 shkallë


Japoninë e ka goditur një tërmet me intensitet 5.6 shkallë.

Nuk ka pasur raporte të menjëhershme për të plagosur ose për dëme materiale.

Poashtu, nuk ka pasur alarm për cunami.

Mediat lokale kanë raportuar se në centralin atomik Fukushima, nuk janë vërejtur dëme.

Më 11 mars, ky central ishte goditur rëndë nga një tërmet i fuqishëm dhe cunami.
XS
SM
MD
LG