Ndërlidhjet

Hospitalizohet Ratko Mlladiq


Një nga avokatët e ish-shefit ushtarak Ratko Mlladiq, thotë se ky i fundit është shtrirë në një spital në Holandë, dhe dyshohet se ka pneumoni.

Avokati, Millosh Saljiq tha se nga Tribunali i Hagës ja kanë bërë të ditur që Mlladiq është dërguar për në spital për shkak të “pneumonisë” që dyshohet ta ketë.

Një zëdhënës i tribunalit nuk dha komente. Në paraqitjen e javës së kaluar, Mlladiq u ankua se nuk ishte mirë me shëndet dhe po vuante nga dhimbjet e gurëve në veshkë.
XS
SM
MD
LG