Ndërlidhjet

Itali: Berluskoni e mbijetoi votëbesimin në Parlament


Kryeministri i Italisë, Sillvio Berluskoni, sot e ka mbijetuar votëbesimin në Parlament, pasi për të votuan 316, ndërsa kundër tij 301 deputetë.

Votëbesim në Parlament u bë për shkak të shqetësimeve në rritje për krizën e borxheve italiane dhe skandaleve personale të kryeministrit Berluskoni.

Ai dje tha se votimi për mbijetesën e qeverisë së tij është e vetmja mënyrë e besueshme për Italinë, që të dalë nga kriza e saj financiare.
XS
SM
MD
LG