Ndërlidhjet

Ban Ki-mun: E papranueshme që kufijtë janë të bllokuar


Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-mun, ka kërkuar nga Serbia dhe Kosova, që ta zgjidhin mospajtimin kufitar dhe theksoi se kufijtë e bllokuar janë të papranueshëm

“Kërkoj nga ata që t’i zgjidhin të gjitha çështjet, që janë në pritje dhe është e papranueshme që kufijtë janë të bllokuar”, tha Ban Ki-mun, në Bernë të Zvicrës.

Mëtutje, ai theksoi se “është konflikt shumëvjeçar, çështje politike historike, por ata duhet të diskutojnë nëpërmjet dialogut”.
XS
SM
MD
LG