Ndërlidhjet

Ristiq: Nuk do t’i largojmë barrikadat në veri


Liderë të serbëve në pjesën veriore të Kosovës thonë se ata nuk do t’i largojnë barrikadat deri të martën.

Njëri nga liderët serbë, Sllavisha Ristiq, tha sot se nuk do t’i largojnë barrikadat pasi ata dëshirojnë ta mbrojnë “vendin e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve të tyre”.

KFOR-i kërkuar që barrikadat në pjesën veriore të Kosovës të largohen deri të martën.
XS
SM
MD
LG