Ndërlidhjet

Forcat afgane dhe NATO nisin sulmin kudnër Hakanit


Trupat afgane dhe forcat e NATO-s kanë nisur sulmet në rrjetin e lidhur me al-Kaidan, Hakani, në zonat përgjatë kufirit pakistanez.

Ministri afgan i mbrojtjes, Abdul Rahim Vardak, tha sot se operacioni "Knife Edge" filloi më 16 tetor dhe parashikohet që do t'i "japë një goditje dërrmuese aftësisë së armikut për të kryer operacione."


Shtetet e Bashkuara e konsiderojnë rrjetin Hakani, përgjegjës për një sulm që kishte për shënjestër ambasadën amerikane në Kabul.
XS
SM
MD
LG