Ndërlidhjet

Thaçi: Të sigurohet liri e lëvizjes në gjithë territorin


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga paqeruajtësit ndërkombëtarë që ta zbatojnë sundimin e ligjit për të siguruar liri të lëvizjes “në të gjitha territoret e Kosovës”.

Mëtutje ai theksoi se “ne dëshirojmë ta ndërtojmë një Kosovë më të mirë, për të gjithë qytetarët e Kosovës, pa dallim etnie”.

Gjatë një vizite në Vushtrri, zoti Thaçi tha se veprimet për veriun “janë të koordinuara ndërmjet komunitetit ndërkombëtar dhe qeverisë së Kosovës”.
XS
SM
MD
LG