Ndërlidhjet

Truqia në ndjekje të rebelëve


Kryeministri i Turqisë, Recep Tajip Erdogan, tha se Turqia është në “ndjekje” të militantëve kurdë që vranë së paku 26 ushtarë e policë turq, në kufi me Irakun.

Erdogan, nuk dha më shumë detale rreth këtij operacioni, por tha se është “brenda limiteve të ligjit ndërkombtar.”

Ky ishte sulmi më i vrazhdë dhe me më i vdekshëm që ka parë Turqia ndër vite.
XS
SM
MD
LG