Ndërlidhjet

Klinton arrin në Muskat


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka biseduar sot me Sultan Qabosin e Omanit, në kryeqytetin Muskat, rreth bashkepunimit bilateral dhe çështjeve rajonale.

Duke folur për reporterët më herët gjatë ditës, zyrtarë të Shteteve të Bashkuara kanë lajmëruar se Klinton tha se do falenderojë Qabosin për ndihmën që ka dhënë në lirimin e tre amerikanëve që kanë qenë duke u mbajtur në Iran.

Klinton ka arritu në Muskat, pas vizitës së pa paralajmëruar që ka bërë në Libi.
XS
SM
MD
LG