Ndërlidhjet

Barroso: Në Libi përfundoi periudha e despotizmit


Kryetari i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso, tha se vrasja e Muamer Gadafit, shënon fundin e despotizmit.

“Kjo shënon fundin e një epoke të despotizmit dhe besoj se ishte koha, që kjo periudhë të përfundoj, sepse populli i Libisë ka pësuar për një kohë të gjatë”, tha Barroso, dhe ka shtuar se shpreson se tash populli i Libisë do ta përqafoj lirinë duke e ndërtuar një të ardhme të re demokratike.
XS
SM
MD
LG