Ndërlidhjet

Më shumë se 30 kurdë të vrarë


Mediat turke kanë raportuar së më shumë se 30 rebelë kurdë janë vrarë sot, derisa Turqia po vazhdon operacionet e saj ushtarake kundër rebelëve që vranë ditë më parë 24 ushtarë turk.

Raportet thonë se operacionet po vazhdojnë në provincën Hakari në Irakun jugor dhe verior, ku janë edhe bazat e Partisë Kurde të Punëtorëve.

Më shumë se 50 rebelë janë raportuar të vrarë, që kur operacionet ushtarake kanë filluar pas sulmit të mërkuren, që ishtë një nga humbjet më të rënda që kur PKK-ja ka filluar aktivitetet ushtarake në kërkim të pavarsisë.
XS
SM
MD
LG