Ndërlidhjet

Gjermani: Arrestohen spiunët e dyshuar rus


Revista gjermane "Der Spiegel", sot ka raportuar se dy të spiunë të dyshuar rus janë arrestuar nga autoritetet gjermane.

Raporti njofton se një burrë dhe një grua, të cilët jetonin si qift, u arrestuan të enjten në shtëpinë e tyre në Ballingen, në Gjermaninë perendimore.

Ndërsa, sipas revistës, hetuesit besojnë se këta dy persona po punon për shërbimin e jashtëm të intelegjencës ruse.

Agjensioni rus i lajmeve, Interfax, ka cituar një zëdhënës të shërbimit të intelegjencës ruse, të kenë thënë “ nuk do të komentojmë rreth këtyre raporteve.”
XS
SM
MD
LG