Ndërlidhjet

Sot varroset Gadafi


Muamer Gadafi pritet që të varroset sot.

Trupi i ish diktatorit libian, u bart të hënën nga Mistrata, ku edhe ndodhi zënia dhe vrasja e tij.

Një zyrtar tha se Këshilli Kombtar i Libisë, ka thënë se Gadafi do të varroset në një lokacion të panjohur në shkretëtirë.

Një nga djemt e Gadafit, gjithashtu do të varroset sot, në varreza të paidentifikuara.

Vdekja e Gadafit, i dha fund një lufe tetë mujore në Libi.
XS
SM
MD
LG