Ndërlidhjet

Afganistan: 5 të vrarë e 45 të lënduar


Një bombë-kamion në Afganistan ka vrarë së paku pesë njerëz dhe ka plagosur 45 të tjerë.

Zyrtarët afganë thonë se bomba ishte fshehur në një kamion të karburantit, kur shpërtheu të martën mbrëma, në krahinën qendrore Parwan.

Vendi i shpërthimit është rreth 40 kilometra në veri të Kabulit.
XS
SM
MD
LG