Ndërlidhjet

Obama: Gadafi humbi shancën për demokraci


Presidenti amerikan, Barak Obama, ka thënë se ish udhëheqësi i Libisë, Muamer Gadafi, e ka humbur shancën për t’i sjellur demokracinë vendit të tij, dhe e përshkroi vdekjen e tij si mesazh për diktatorët në mbarë botën.

Obama, ka thënë për NBC-në, se Gadafi “ka terrorizuar vendin e tij dhe ka mbështetur terrorin” për 40 vite.

Këto komente të presidentit amerikan, vijnë pas varrosjes së Gadafit në një vend të fshehtë, pesë ditë pas vrasjes së tij.
XS
SM
MD
LG