Ndërlidhjet

Afganistan: Sulmohet një bazë amerikane


Disa sulmues kanë goditur një bazë amerikane ushtarake në qytetin e Afganistanit jugor, Kandahar.

Zëdhënësi i policisë lokale, tha se sulmi në Kandahar ishte duke vazhduar. Ndërsa, policia dhe dëshmitarët kanë thënë se shpërthime dhe gjuajtje me armë po dëgjoheshin nga ajo bazë.

Talibanët kanë marrë përgjegjsinë për këtë sulm.
XS
SM
MD
LG