Ndërlidhjet

Afganistan: Kryengritësit e sulmuan një bazë të NATO-s


Një sulm i sotëm i kryengritësve kundër një baze të NATO-s, në pjesën jugore të Afganistanit, është ndalur, pasi janë vrarë katër sulmues.

Gjatë luftimeve është vrarë edhe një përkthyes afgan, që punonte për NATO-n.

Policia lokale tha se sulmi kundër ekipit për rikonstruktim në provincën Kandahar, kishte filluar dje dhe kishte zgjajtur për më tepër se 15 orë.

Talibanët e kanë marrë përgjegjësinë për sulm, gjatë së cilit janë përdorë predha dhe armaë të vogla zjarri.
XS
SM
MD
LG