Ndërlidhjet

Vriten katër militantë në Pakistan


Nga një mjet i telekomanduar amerikan kanë vdekur katër militantë kur mjeti shpërtheu duke shënjestëruar qytetin kryesor në Vaziristanin Verior.

Autoritetet lokale njoftuan se zona në fjalë është një bastion kryesor i militantëve të Al Kaidas dhe talebanëve.
XS
SM
MD
LG