Ndërlidhjet

Ndërron jetë nëna e Hillari Klintonit


Rodham Klinton, nëna e sekretares amerikane të shtetit, Hillari Klinton, ka ndërruar jetë sot në moshën 92 vjeçare, ka njoftuar familja Klinon përmes një deklarate.

Doroti Hauell Rodham, njihej si “grua e ngrohtë, zemërgjerë, e fortë dhe intelektuale” thuhet në njoftim.

Sipas këtij njoftimi, Doroti Hauell Rodham, vdiq në Uashington e rrethuar nga familja.

Për këtë arsye, Hillari Klinton, ka anuluar planet për të marrë pjesë në konferencën rajonale në Turqi këtë javë.
XS
SM
MD
LG