Ndërlidhjet

Berlluskoni fiton votbesimin


Qeveria e kryeministrit italian, Silvio Berluskoni, ka fituar votat e besimit sot në parlament por ka dështuar të fitojë shumicën e plotë prej 316 ulëseve.

Votimet erdhën në mes të dyshimeve për lidershipin e Berluskonit dhe shqetësimeve në rritje për rrezikun e borxheve të Italisë.

Berluskoni, të hënën ka mohuar raportet sipas të cilave ai po konsideronte të jepte dorëheqje.
XS
SM
MD
LG