Ndërlidhjet

Londër: Studentët protestuan kundër masave të kursimit


Mijëra studentë britanikë kanë marshuar sot në rrugët e Londrës, në një protestë të re kundër masave qeveritare për kursim.

Protestuesit mbanin mbishkrime me të cilat dënoheshin rritjet e çmimit të shkollimit.

Protesta e sotme ishte më e madhja në Londër dhe në qytetet e tjera britanike, prej muajit gusht, kur disa qytete u ballafaquan me katër ditë të trazirave, të cilat ishin përshkruar si më të dhunshmet për disa dekada.
XS
SM
MD
LG