Ndërlidhjet

Ushtarët izraelitë vranë aksidentalisht një hebre


Ushtarët izraelitë kanë vrarë një hebre në bregun e pushtuar perëndimor, duke thënë se e kanë keqkuptuar atë si një militant palestinez

Një zëdhënës i ushtrisë izraelite tha se trupat në një pikë kontrolli pranë qytetit të Hebronit hapën zjarr mbi makinën e tij për shkak se ajo ishte duke u vozitur "shpejtë dhe në mënyrë të dyshimtë."

Dy persona të tjerë që ndodheshin në veturë janë lënduar.

Të tre thuhet se po udhëtonin për në lutjet e hershme të mëngjesit në Hebron.
XS
SM
MD
LG