Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten gjashtë civilë


Zyrtarë në Afganistan kanë bërë të ditur se gjashtë civilë janë vrarë sot nga një bombë në pjesën lindore të këtij vendi.

Zëdhënësi i provincës Laghman, ku edhe ka ndodhur ngjarja, Faizanullah Patan, tha se bomba që ishte vënë në rrugë ka goditur një veturë dhe që në mesin e të vrarëve ishte edhe një grua.

Deri tani, nuk janë bënë të ditura hollësi të tjera.
XS
SM
MD
LG