Ndërlidhjet

Inaugurohet një pjesë e autostradës Vermicë – Merdar


Në Kosovë po mbahet ceremonia e përurimit të 38 kilometrave të parë të autostradës Vermicë – Merdar.

Në këtë ceremoni po marrin pjesë zyrtarët më të lartë nga Kosova, Shqipëria si dhe përfaqsues të komunitetit ndërkombtar.

Të pranishmit kanë vlerësuar se kjo rrugë pritet të forcojë marrëdhëniet dhe bashkëpunimin ndërmjet vendeve të rajonit.

Pjesa e autostradës që u inaugurua sot lidh Prizrenin me Suharekën.
XS
SM
MD
LG