Ndërlidhjet

Shpërthim në bazën ushtarake në Teheran


Një shpërthim ka ndodhur në një bazë ushtarake në Teheranin perendimor sot.

Mediat iraniane kanë raportuar incidentin qw ka vrarë disa njerëz por pa dhënë shumë hollësi.

Agjensioni i lajmeve, ISNA, citoi kreun e sigurisë së Teheranit, Alireza Janehin, të ketë thënë se “zhurma e këtij shpërthimi erdhi nga jashtë Teheranit, në perendim të provincës, dhe ishte në një nga bazat ushtarake atje”.
XS
SM
MD
LG