Ndërlidhjet

Berluskoni do të japë dorëheqje sot


Kryeministri italian Silvio Berluskoni pritet të japë dorëheqjen sot, pas ligjit të ri buxheti që miratohet në parlament.

Miratimi definitiv nga dhoma e ultë e parlamentit do të shënojë veprimin e fundit të qeverisë Berluskoni.

Kryeministri italian pritet të mbajë një takim të fundit të kabinetit dhe pastaj të dorëzojë dorëheqjen e tij te presidenti Xhiorxhio Napolitano.
XS
SM
MD
LG