Ndërlidhjet

Kazakistan: Militanti islamist vret 7 persona


Autoritetet e Kazakistanit kanë thënë se një militant islamist ka vrarë shtatë njerëz sot në betejë me forcat e sigurisë në Kazakistanin jugor.

Zyra e prokurorit të përgjithshëm tha se militanti ka vrarë katër anëtarë të forcave të sigurisë dhe dy civilë në betejat me armë në qytetin Taraz.

Ai vendosi një mjet shpërthyes, në skaj të rrugës, duke vrarë veten dhe një tjetër oficer policie.
XS
SM
MD
LG