Ndërlidhjet

Karzai flet për valën e re të tranzicionit


Presidenti Hamid Karzai thotë se do të njoftojë të mërkurën se cilat zona të Afganistanit do të jenë pjesë e valës së dytë të tranzicionit nga NATO për kontrollimin e sigurisë afgane.

Zyrtarët afganë kanë thënë se 17 zona gjeografike pritet të jenë të përfshira në valën e dytë të tranzicionit, duke përfshirë të gjitha krahinat dhe rrethet.

Forcat afgane do të marrin kontrollin e plotë e sigurisë në Afganistan deri në fund të vitit 2014, kur forcat e huaja pritet të tërhiqen.
XS
SM
MD
LG