Ndërlidhjet

Vritet poeti çeçen


Një poet çeçen me pikëpamje anti-separatiste u vra në Moskë në atë që hetuesit rusë thonë se ishte një vrasje e kontratës.

Ruslan Aktakanov ishte marrë nga makina e tij pranë ndërtesës së apartamentit të tij në Moskë, dhe një person i armatosur i paidentifikuar qëlloi disa herë në të.

Sulmuesi u largua nga vendngjarja me një makinë.

Poeti 58 vjeçar, ishte i njohur mirë për një libër me poezi të quajtur "Jam krenar për Çeçeninë, e cila i dha botës heronjë".
XS
SM
MD
LG