Ndërlidhjet

Erdogan përsërit thirrjen për dorëheqjen e Asadit


Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, sot përsëriti thirrjen e tij për udhëheqësin e Sirisë të largohet dhe t’i jap fund represionit të përgjakshëm kundër protestuesve.

Thirrja e Erdoganit, vjen përpara një votimi që pritet të bëhet në Kombet e Bashkuara, lidhur me një rezolutë që dënon regjimin e presidentit Bashar al-Asad ndaj protestuesve.

Ambasadori i Sirisë në Kombet e Bashkuara, Bashar Jafari, të hënën e ka quajtuar këtë projekt rezolutë, si një “shpallje lufte”.
XS
SM
MD
LG