Ndërlidhjet

Jep dorëheqje ambasadori i Pakistanit në SHBA


Ambasadori i Pakistanit në Shtetet e Bashkuara thotë se ka dhënë dorëheqje nga posti i tij për shkak të spekulimeve se ai ishte përfshirë në një kërkesë për ndihmë amerikane për kontroll të ushtrisë së fuqishme të vendit të tij.

Husein Hakani ka mohuar çdo spekulim, duke thënë për agjencinë e lajmeve Associated Press: "Unë kam dhënë dorëheqje nga shërbimet e mia si ambasador dhe jam i lumtur të përballem me një hetim".
XS
SM
MD
LG