Ndërlidhjet

Pajtohen për Italinë, por jo për krejt krizën


Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Italisë do të takohen gjatë ditës për të diskutuar çështjen e krizës së borxheve në Eurozonë.

Presidenti francez, Nikolas Sarkozi dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, pritet ta theksojnë mbështetjen e tyre për kryeministrin italian, Mario Monti, në takimin e përbashkët në Strasburg.

Megjithatë, vazhdojnë të mbesin mospajtimet ndërmjet Francës e Gjermanisë për mënyrën më të mirë të trajtimit të krizës.
XS
SM
MD
LG