Ndërlidhjet

Sllovaku në krye të misionit në Afganistan


Kombet e Bashkuara emëruan ish-ministrin e jashtëm sllovak në krye të misionit të OKB-së në Afganistan.

Jan Kubis do ta merr këtë detyrë më 1 janar të vitit të ardhshëm kur dhe pritet të vazhdojë tërheqja e trupave amerikane dhe atyre të shteteve të tjera nga vendi.

Kubis pason diplomatin suedez Shtafan de Misutra.
XS
SM
MD
LG