Ndërlidhjet

Rrëmbehen tre, vritet një evropian


Persona të panjohur kanë rëmbyer tre evropianë, ndërsa kanë vrarë një tjetër në veri të Timbuktut, citon agjencia e lajmeve Reuters një zyrtar anonim të qeverisë.

Zyrtari i tha agjencisë se kombësia e të vrarit është gjermane.

Mirëpo, kombësia e viktimave të tjera nuk dihet ende.

Sulmi erdhi një ditë pas rrëmbimit të dy francezëve në një hotel në të njejtin rajon, në të cilin thuhet se vepron Al Kaida dhe organizata islamike Maghreb.
XS
SM
MD
LG