Ndërlidhjet

Arrestohen për komplot të dyshuar ndaj kryeministres


Kryeministrja e Trinidadit dhe Tobagos, Kamela Persad Bisesar, tha se zyratërt e sundimit të ligjit kanë penguar një komplot me qëllim vrasjen e saj dhe të zyrtarëve të tjerë qeveritarë.

Policia e ishullit jugor të Karaibeve njoftoi se diku dhjetë njerëz janë arrestuar lidhur me komplotin e dyshuar.

Në mesin e të arrestuarve thuhet se janë pesë anëtarë të ushtrisë dhe policisë së vendit.
XS
SM
MD
LG