Ndërlidhjet

Pesë të arrestuar në Rusi


Policia në Moskë ka arrestuar pesë persona të cilët ishin pjesë e një proteste kundër dëbimeve të fundit të fuqisë punëtore të Taxhikistanit nga Rusia.

Këta pesë persona u arrestuan në tubimin e ashtuquajtur, "Unë jam nga Taxhikistani – Më dëbo mua!", që u mbajt jashtë Shërbimit Federal Migracionit në Moskë.

Disa nga protestuesit po lanin dritaret e ndërtesës së Shërbimit të Migrimit dhe trotuaret jashtë ndërtesës, punë që shpesh kryhen nga punëtorë emigrantë në Rusi.
XS
SM
MD
LG