Ndërlidhjet

Liga Arabe do të ratifikojë sanksionet kundër Sirisë


Ministrat e jashtëm të Ligës Arabe pritet të takohen sot për të ratifikuar sanksionet e reja kundër Sirisë, për shkak të dhunës së vazhdueshme ndaj protestuesve.

Dje, Liga Arabe ka diskutuar se cilat masa të ndërmirren, ku raportohen si mundësi shkëputja e marrëdhënieve tregtare me Sirinë dhe ngrirja e aseteve.

Kjo lëvizje vjen pas dështimit të Sirisë për t’i lejuar vëzhguesit të monitorojnë zbatimin e planit të paqes të Ligës Arabe.
XS
SM
MD
LG