Ndërlidhjet

Shqipëria feston 99 vjetorin e Pavarësisë


Shqipëria sot shënon 99 vjetorin e shpalljes së pavarësisë, përvjetor ky i cili njihet edhe si Dita e Flamurit Kombëtar Shqiptar.

Festa e Flamurit festohet kudo ku jetojnë e punojnë shqiptarët, në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në pjesë të ndryshme të botës.

Qeveria e Kosovës e ka shpallur ditën e sotme ditë pushimi, ndërsa qytetet janë zbukuruar me flamuj kuq e zi.
XS
SM
MD
LG