Ndërlidhjet

Zubin Potok: Dy ushtarë të lënduar të KFOR-itAgjencia e lajmeve Reuters njofton se dy ushtarë të KFOR-it janë lënduar nga të shtënat me armë zjarri, nga ana e protestuesve serbë, në Jagnjenicë të Zubin Potokut.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i paqeruajtësve, Frenk Martin.

Forcat e KFOR-it e kanë hequr sot një barrikadë në këtë lokacion, dhe kanë përdorur gazin lotsjellës kundër turmës së protestuesve, e cila kundërshtonte aksionin e forcave paqeruajtëse.
XS
SM
MD
LG