Ndërlidhjet

Rritet numri i viktimave në Bagdad


Zyrtarët irakianë kanë njoftuar se numri i viktimave nga sulmi i sotëm i një vetvrasësi me bombë ka shkuar në së paku 19 persona ndërsa 24 të plagosur.

Policia dhe zyrtarët e spitalit thanë se sulmues vetëvrasës shpërtheu një eksploziv të mbushur me minibus sot herët në hyrje të burgut në Taxhi, rreth 25 kilometra në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG