Ndërlidhjet

Plagosen dy persona në Stamboll


Raportet e mediave turke thonë se një njeri i armatosur me një armë gjahu hapi zjarr në një lagje turistike të Stambollit sot, duke plagosur dy persona.

Transmetuesit thanë se sulmuesi ishte kapur pas incidentit dhe televizoni shfaqi pamje të një ambulancë duke arritur jashtë zonës Pallatit Topkapi.

Policia evakuoi dhe mbylli këtë zonë.
XS
SM
MD
LG