Ndërlidhjet

Irak: 10 të vrarë e 20 të plagosur


Zyrtarë irakianë kanë lajmëruar se 10 njerëz janë vrarë dhe 20 të tjerë janë plagosur, si pasojë e një mjet shpërthyes i vendosur në makinë, në një qytet në verilindje të Bagdadit.

Autoritetet menjëherë kanë vendosur orën policore në qytetin Kalis të provincës Dijala.

Policia kanë bërë të ditur se vetura prej nga shpërtheu mjeti ishte e parkuar në një treg, ku kishin filluar të arrinin blerësit.
XS
SM
MD
LG